►NEWS

HTTP://ELLYSIA.NET

19. října 2009 v 16:44 | Ajja Pensivell
Neuvěřitelné se stává uvěřitelným a my máme tu čest vás - po několika měsících práce - přivítat na nové, a jak doufáme také lepší, verzi welaye - stránkách ellysia.net!
Ellysia.net
Nepřehlédněte projekt etS a nezapomeňtě se zúčastnit soutěže Halloween!
Pro začátek vám musím paradoxně sdělit, že ne celý web je zcela funkční, nicméně zde už v této době můžete najít spoustu grafiky, plus, a to je hlavní, vyhlášení soutěže Halloween ( projekt etS ). Odpovědí na otázku 'proč nám to trvalo tak dlouho' je zřejmě nový redakční systém založený na databázi mysql (či snad původních patnáct rs, které jsme za tu dobu nainstalovali a zase odinstalovali), kompletní čistka layoutů ( kvalita ! = kvantita), jazyková rozhraní a celkové zvýšení kvality webu...
(P.S. Ano, pointa článku je v kliknutí na odkaz.)
(ad P.S., seriózně.)
(P.S.2 Vzkaz pro Algernona: Hele, buď hodnej... :P Ajťáci jsou líní od přírody. :)) )
Huh.

Rekonstrukce stránek welay.d-p.cz

3. března 2009 v 21:36 | Ajja Pensivell
Vážení i nezvážení, příznivci i nepříznivci Welaye,
V příštích několika dnech bude stránka welay.dark-phoenix.cz nedostupná veřejnosti z důvodu menší rekonstrukce. Omluvte prosím toto dočasné (a jistě velmi bolestivé) omezení. Situaci můžete dále sledovat na našem původním sídle welay.blog.cz (čili zde), kde budeme nějakou dobu provizorně podávat informace.

Btw., Neměňte si odkazy u buttonků, my se vrátíme... A s námi se vrátí i zákon! :)))

ZASE NA VÁS SEREME

7. srpna 2008 v 17:36 | Ajja Pensivell
Aneb, sejdeme se v pekle, kreténi :))))
Končíme. Doufáme, že tenhle blog shnije v nejbližší míse s odpadky, že ho to bude zatraceně bolet, že už ho nikdy omylem nenaklikneme, a že už o něm ani neuslyšíme. Hehe. A už nikdy více.
Tedy, to zas kecám...
STĚHUJEME SE NA WEB WELAY.DARK-PHOENIX.CZ

Výsledky The Strifes!

28. července 2008 v 12:09 | Ajja Pensivell & Carmen
Všichni zúčastnění i nezúčastnění, povinně SEM...
Gratulujeme vám všem, výsledky byly krásné... a děkujeme za účast.

(Opět) nový kabátek

18. července 2008 v 16:41 | strigga
Poněvadž by mě Ajja po svém návratu jinak nutila dělat něco... mnohem složitějšího, než je jednoduchý blogový lay, dokopala jsem se k převlečení naší stránky :)
Docela se mi ten výtvor líbí, upřímně - strašně se mi líbí ten obrázek, takže... no, dopadlo to celkem slušně, i když na minulý lay to nemá. Hmmmm. Pod perexem máte button, jako obvykle. Tak... líbí?

Jsem solidně nasraná...

29. června 2008 v 23:08 | Ajja Pensivell, Murphy´child
,,Please tell me why, take my hand and stop all this debating, pease change your mind, the hourglass only offers so much waiting..."
Omlouvám se za mírně infatilní titulek, leč byla jsem "brutálně" donucena ho takto napsat. Můj draze milovaný starý PC, ve kterém mám, želmurphy Adobe Photoshop 6:00 CSE, který mimochodem nemám na svém notebooku byl tak skvělý, že se zasekal v půlce grafického tvoření.
Z toho vyplývá, že onen layout je mírně v háji. (Čti "úplně v prdeli") Říkáte si, což o to, lay se udělá znovu, leč, abych pravdu řekla. Poslední dobou je poměrně těžké získat solidní inspiraci pro neotřelý lay. A já ji konečně měla! Měla jsem detailní obraz layoutu, který se mi, podržte se, LÍBIL. A co na to Murphy? ,,Ne." Tak. Nveím čím to bylo, ale začaly se mi v nových oknech otvírat desítky Mozill, všechny s jakýmsi errorem. Lay nešlo nijak uložit, poněvadž nešlo kliknout vlastně na nic. Jediná věc, kterou jsem mohla udělat byla ta zmáčknout Sys Rq, což jsem také udělala.
Takže z celého onoho budoucího díla mám jen print, který by tamten lay nepředčil ani v jednom jediném pixelu. Rozumějte - mám print malého prince, který se nikdy nestane králem.
Promiňte, musela jsem se někde vypsat...

Novej (odpornej) kabátek

1. června 2008 v 19:27 | Ajja Pensivell
Fajnt. (Avada Kedavra!)
Ne, nedívejte se na mě, můžou za to ony! Ony nutičky mě donutily k vytvoření této ohavnosti. Gomennasai, daibuchi. Nechtěla jsem vás vylekat, já vím, že je to ,,fuj žbluj páf faux paux." Já za to nemůžu. Přes týden už nemám čas, neboť jsem ve Francii a tohle byla tedy vyloženě časová tíseň.. snad to brzo někdo změní, zatím to přežijte v jakžtakžném zdraví. Toť vsjó.
(Button zkritizujte pod perexem.)

FLOWER, květen 2008!!!

23. května 2008 v 17:28 | Ajja Pensivell & Carmen
Konečně vyhlášení obrázků!!! :))
Více TADY

The strifes!

18. května 2008 v 18:26 | Ajja Pensivell
Tak.
Jednoho dne jsem si uvědomila, že všude existují layoutové soutěže pouze s možností soutěžit v jednotlivých sekcích. ( fx. Oblíbená kniha/ Světová místa/ Manga), což je velice dobrá soutěž, avšak vcelku nespravedlivá. Kór, když má někdo úplně úchvatný obrázek a je to layoutově (graficky) ,,slabší jedinec", nikdo mu nevezme případné první místo, a naše churavá očka klidně přehlédnou mistra Photoshopu, který má sice skvělou grafiku (efekty, layers, pen tool, shadows, etc.), ale obrázek "na dvě věci". Chudák ten člověk, který buď nemá smysl pro porozumění obrázkům, nebo má prostě smůlu a ,,nic chutného" nenajde. Proto vznikl projekt ,,Strifes" (QL- strifes), který chce právě toto změnit a jednou z hlavních soutěží, které bude QL- strife (Dále QLS) pořádat (Flower) je právě úplně jiná vůči ostatním svým zadáním alá zadané OBRÁZKY. (O soutěži FLOWER více v pravidlech)
To je tedy jeden z hlavních důvodů alá myšlenka vzniku QLS, centru především layoutové grafiky.
Enjoy!
Ajja P.

Chcete mě?

5. května 2008 v 17:18 | Ajja Pensivell
Jsem idiot. A ještě k tomu neschopný idiot.
Idiot, idiot, ididot!
Jelikož má layoutářská kariéra prochází velkou, opravdu velkou krizí alá neschopnost a jelikož je mi někdy vážně líto, že to není takové, jaké bych to chtěla..
Jelikož nemůžu dělat něco co mi opravdu nejde..(!)
Jsem připravená ,"toho" nechat, odejít, ..daleko. Pro vyšší dobro. Nejde možná jenom o layouty, ale také o to, kolik času nad tím strávím. Ale kdyby to aspoň za něco stálo, budiž.. ale takhle kradu o čas jen sama sebe. Navíc na to doplatí slabší osoby v podobě bolesti očí.
Tak by mě opravdu zajímalo, kdo se mnou souhlasí. Existuje jedna nejmenovaná anketa.. - jen němá ústa zašeptají ,,Chcete mě..?"
..abych tu dále hnila? S layouty? Blogovými? Webovými? Na hnojišti..? Možná. Možná!
To nebyl vtip. A ta anketa je v článku.(!)
Užijte si to,
s láskou,
Ajja Pensivell

A dost!

1. května 2008 v 18:57 | strigga
Tak hele, vážení, to teda ne. Jak může vůbec být někdo TAK závistivý, že si přivlastní layout? Proč si ho jednoduše nenakóduje na web?! Že já blbec ty hesla zveřejňuju!
Že mi ten NĚKDO smazal článek o stahování (podívat se můžete tady), to by mi ještě nevadilo. Že změnil název blogu, to bych taky překousla. Ale že změnil HESLO a dokonce i MAILOVOU ADRESU... to už je moc, vážený pane/paní. Proveď s mým layem ještě něco, hnide, a zruším ho!
Nevím, jak vy, vážené kolegyně, ale já ode dneška hesla na své layouty nezveřejňuji. Jde tady o princip. Že může být někdo taková bezpáteřní krysa! Pro Tritterovu oduševnělost! Omluvám se Ajje, že jí to tu zamořuji žvásty. Omlouvám se Vám všem, kteří si layouty hezky stahujete. Ale tomuhle musíme učinit přítrž. Jsem navýsost namíchnutá.
Takže, udělejte tohle ještě jednou, a bude s vámi konec. My se s layouty děláme někdy i několik hodin, a pak to dopadne takhle. To ne. Konec hlášení.

Imogen heap kabátek

24. dubna 2008 v 18:59
Jelikož by trvalo nejméně půl století, než by se Summer uráčila udělat nějakou novou krásu, či nedejbože přišla na internet, dávám sem na Májjino přání jeden z jejích ,,starších", přenádherných layoutů. Jak sama řekla, piplala se s tím strašně dlouho a já to v tom vidím. Je to nádherná práce. Bylo mi ctí ho tady nastavit, a jsem ráda, že se na něho můžou dívat mé bystré oči:)))
Doufejme, že bude sloužit dobře.. to si pište, že bude.
Buttonek dokonce odkazuje, nějak jsem si poslední dobou navykla na HTMl.. :)))
Ajja Pensivell

Překopání menu

22. dubna 2008 v 20:53 | Ajja Pensivell
Tak, konečně jsem se dokopala k předělání menu, už mi ten HTML soubor řval na ploše příliš dlouho. Orientace je snad zlepšená a nadpisy konečně neodkazují, (za což jsem je nesnášela). V menu je nově ke stažení i button, help odkazy a časem přibudou asi i linky na grafiku.
A všechno funguje. (!) Jsem strašně šikovná, že..? :))))

K Vašim přáním...

21. dubna 2008 v 23:44 | Ajja Pensivell
Dovolila bych si pár poznámek k sekci ,,Na přání", nebude to na dlouho, nebojte. Jen bych Vás chtěla upozornit, abyste si pečlivěji četli zadané znaky. V článku máme přesně napsáno, jaké layouty neděláme. A kdybychom tam měli napsáno, například, že neděláme layouty s traktory, tak je blbost psát nám přání o lay s traktorem, uvažujte prosím..
Taky tam je napsané, že je nutné uvést autora práce. Když napíšete ,,No ať si mi to udělá kdo chce, mě je to jedno.." Tak to fakt ne. Takové žádosti máme právo ignorovat.
Jinak k těm layům, jak někdo stačil poznamenat. Nezapomněly jsme na ně. Z osobních důvodů však drtivá většina není, ovšem nemusíte se bát, budou. Udělala jsem menší aktualizaci a několik přání je odkazováno na neexistující blogy a další spousta chce lay s nepovoleným tématem. Jako.. nám je to jedno, šetříte nám práci, to je Vaše mínus.
Radši si to ještě jendou pročtěte, odkaz je TADY
V nejbližší době se na to vrhnem, vážení (i nezvážení). Taky dodávám, že své přání nemusíte neustále připomínat, my si to hlídáme a kontrolujeme, nepotřebujeme připomínky. Není čas, nebo chuť. Omlouvám se i za své kolegyně.
A kdo si všimnul rubriky Past layouts, může se těšit na shlédnutí starých kabátků, ke kterým už dlouho uschovávám v počítači printy.
Dotazy..?
Za QL, adminka, Ajja Pensivell

že by...změna?

2. dubna 2008 v 14:31 | Majja von Perivian
Chtěli jste to a máte to mít!
Ale jáá vás varovala, že to bude změna jen k horšímu...
Button
Avatar
No nic...Doufám že to někdo brzo změní...

LAYOUTS.CANDITA POŘÁDÁ SOUTĚŽ!

15. března 2008 v 14:24 | Ajja Pesnivell
LAYOUT.CANDITA.CZ
Úvodem
Naše drahá, milá a všemi milovaná Blanch pořádá za Layouts velkou layoutovou soutěž.
Soutěží jak webové layouty, tak ty blogové, a soutěž bude probíhat nezaujatě vůči všem zúčastněným. ( Během soutěže zůstanou autoři layoutů anonymní.)
Jménem Blanky Vás prosím, abyste se zúčastnili, ono... nemusíte se štvát s HTML, ftp a doménami, protože jsou povoleny i layouty blogové, a Vašim cílem taky nemusí být výhra, ale zúčastnění.
Myslím, že je to opravdu dobrá šance, jak se jaxi "zviditelnit", a kdo říká, že zrovny Vy nemůžete vyhrát?
Soutěžní kategorie
Zde jsou kategorie ve kterých se bude soutěžit:
1) Krajiny, území, státy: v této kategorii se vyžadují layouty například na témata států, ostrovů, všelijakých krajin a území. Hodně oblíbené bývá třeba Irsko, Skotsko, Nový Zéland a podobně, ale to bude jen a jen na vás.
2) Oblíbený film/seriál/pohádka: vytvořte layout na váš oblíbený film, seriál, pohádku(může být i kreslená).
3) Anime, manga: kategorie, ve které si vyberete nějaký obrázek manga, který se vám zalíbí. Nebo vytvořte třeba layout na vaše oblíbené anime, může být i styl shonen-ai a yaoi. Tato kategorie vyžaduje jen styl manga.
VÍCE... (Pravidla, postup, a nějaké ty kecy o tom)

Nový kabátek

13. března 2008 v 18:17 | Carmen
Nevražděte mě, prosím. Já nechtěla! Ale nutili mě... Vyřiďte si to se Strigg, to ona chtěla, abych vyměnila ten její krásný lefíčkovaný něčím svým. Chm.

Nový kabátek

15. února 2008 v 21:26 | strigga
Echm... takže: byla jsem Ajjou pověřena a násilím (dobrá, přeháním) přinucena stvořit nový lay pro náš layouts. A tak mě napadlo... když je to Queen´s Layouts, pak proč tam nedat lv, když lvice jsou královnami zvířat? :) Odzačátku do konce mi jeho tvorba trvala pět hodin, takže si vyprošuji komentáře. Navíc - musím se přiznat - nerada to říkám, no... ale líbí se mi :) snad i vám... měla jsem v hlavě přesný plán, jak chci, aby to vypadalo. Nakonec to dopadlo trošku jinak, ale - není to zas tak špatné :) tak kdybyste mi ten výtvor okomentovali, buďte tak hodní... děkuju. (pod perexem máte i buttonek.)

Konkurz na layoutaře/webdesignéra

4. února 2008 v 19:46 | Ajja Pensivell
KONKURZ NA LAYOUTAŘE/WEBDESIGNÉRA
Úvodem:
S perverzním úsměvem na tváři vám sděluji, že pořádáme (QL) konkurz na jednoho, či dva lidi do našich řad. (Carmen a Strigg nepočítaje, Vy už jste naše, "ďábelský smích".,) Je hřích to nezkusit...

Kdo by se měl zúčastnit (Návrh)
 • Ten, kdo už s grafikou má nějaké zkušenosti
 • Rád si hraje s photoshopem
 • Myslí si, že jeho layouty stojí za to, aby něco daroval široké veřejnosti
 • Trochu si věří ( Já osobně jsem živě chodící schs, tak si z toho něco vemte:)
 • Věnuje tomu čas
 • Přijme kritiku
 • Nebojí se toho
 • Je trpělivý se svou prací
 • Dělá svou práci poctivě

Poznámka:
Každý, kdo si přečte tento článek je povinen se zúčastnit, neb si ho najdu a rozkouskuji ho.
Pravidla:
Speciálně pro konkurz stvoříte layout (na samostatném blogu), který po dobu konkurzu nebude na žádném jiném blogu k mání, a nikdo jiný, než přijímací komise ho dřív neuvidí. Odkaz na tento layout odešlete společně s Přihláškou na můj mail ( ajjaown@seznam.cz), kde si ho vyzvednu a společně s ostatními členy komise pečlivě zvážíme vaše přijetí.
 • Layout je vytvořen vámi
 • Layout tedy musí mít Váš credits v zápatí
Konkurz začíná dnes, 4.2. 2008 a potrvá do 4.3. 2008, tedy měsíc.
Hodnocení poroty
V
N
P
M
H
T
(shoda s veřejnou stupnicí)
1
2
3
4
5
6


Ofišl Přihláška
Vztah ke grafice:

Váš vytvořený layout: (odkaz)

Váš kontaktní e-mail (je- li jiný než ten, ze kterého přihlášku posíláte):

Váš Web/blog: (odkaz)


Za QL pořadatelka konkurzu, Ajja PensivellNový kabátek

13. ledna 2008 v 16:23 | Ajja Pensivell
Věřte, že vás nešálí zrak a je tu opravdu nový (dlouho očekávaný) kabátek. Rozmyslela jsem si svou layoutářskou činnost a rozhodla jsem se neskončit, ale přidávat layouty jen v minimu. Proto nečekejte miliony layů, ale slibuji vám, že se budu snažit. Tento lay jsem narafinovala do zajímavé kombinace barev, jak jste si všimli je Japonského stylu Nihon a za poslední dobu jsem s ním asi nejvíc spokojená, ale i přesto patří mezi mé horší laye. Snad to tu s ním nějakou dobu vydržíte.
Netrval mi dlouho, nastavila jsem ho rychle, těmito věcmi jsem byla dost překvapená. Ta stránka má možná tvrdý přestup přes tu zelenou, ale co naděláte. Nemůžete mít všechno. Přiznejme si, že už to chtělo nějakou větší změnu, a zřejmě jsem byla na řadě. Jelikož mám dobrou náladu, možná těch layů v příštích dnech bude víc, ale nechci nic slibovat:)
Prostě se(x) mějte, a proklínejte si dál moje schopnosti v photoshopu.
Ajja Pensivell
 
 

Reklama