Prosinec 2007

Vánoční nadílka...

24. prosince 2007 v 21:24 | " s perverzním úsměvem" Ajja |  Sekce: Ajja Pensivell
Le crale
( Já růžovou vážně nesnáším! )
Svedeme to tedy na růžovou...hehe...

Forever lost in Moon...Pardon...
Já vám opravdu nechtěla kazit náladu tou bolestí pro oči!
...Nájemným vrahům se sekerou neotvírám!

>>>NÁHLED<<<

~Jak stahovat?

24. prosince 2007 v 15:04 | Ajja
Jak stáhnout lay, který chcete?
Pokud budete chtít jakýkoliv z mých (strašně úžasných *ironík* ) layoutů použít k sobě na blog, jednoduše se "nabouráte" do databáze blogu s vaším vybraným designem, a zkopírujete nastavení mého a Vašeho blogu. OK, podrobněji.
1,Najedete na službu blog.cz
2,Zadáte jméno blogu na kterém je Váš "chtěný" layout
3,Zadejte heslo
- Heslo je: tři čísla (číselně!), v jejichž znamení se narodila Blanch.
Kdyby někdo nechápal, o jaká čísla jde (sice bych ho nechápala...) nebo snad, kdyby nevěděl, kdo to ta Blanch je (úplný mimozemšťan...) nebo v případě nějakých nejasností se mi hlašte na mailu. (ajjaown@seznam.cz)

4, Najedete na "galerii" ( Obrázky) a stáhnete si potřebné obrázky k sobě na počítač ve skutečné velikosti*.
* Pokud máte nastaveno vše podle mého designu, a přesto máte v záhlaví "příliš malý obrázek", nemáte zadanou skutečnou velikost. Takzvaně nemáte zkopírovaný obrázek v jeho skutečné velikosti.
Kde hledat skutečnou velikost?
Přímo na blogu s designem, v galerii kliknete na obrázek a poté na odkaz pod ním, jež vás odkazuje na nové okno a skutečnou velikost obrázku. Ten si zkopírujete k sobě na počítač, a pak můžete uložit i k sobě na blog. Potom upravit nastavení na "nový obrázek- ve skutečné velikosti" a uložit.
Už by neměl být problém.
5,Na kus papíru si poznačíte údaje o pixelech, barvách apod.
6,Odhlásíte se
7,Najedete znovu na hlavní stránku blog.cz
8,Zadáte jméno a heslo Vašeho blogu
9,Otevřete si galerii ( Obrázky) a nahrajete do ní potřebné obrázky
Kliknete na "obrázky"- "přidat nový obrázek"- "procházet..." Najdete ony obrázky a postupně je uložíte k sobě.
10,Kliknete na "Nastavení"
11,Vezmete Váš "kus papíru" a nastavíte podle něj všechno nastavení.
***
Kdyby Vám něco nevycházelo, klidně se odhlašte a znovu se mrkněte na nastavení mého designu.
-V případě jakýchkoliv problémů, nesouvislostí a murphy-ví-čím-ještě mi napište na mail.))
Děkuji.
Mimochodem by taky bylo hezké mi to stažení napsat, ráda se k vám mrknu.
Ajja Pensivell

~Prohlášení

24. prosince 2007 v 14:56 | Ajja

POZOR

Důrazně žádám, (přímo důrazně) aby byla zanechána autorská práva a odkazy na vašich vzhledech, přece jenom jsem si tu práci s tím dala a nějakou dobu to trvalo...
***
Pět bodů, podle kterých se vždy musíte řídit.
1. Nikdy nevydávejte moje layouty za své, to se nedělá, a když na to přijdu, tak Vás sežeru a skončíte na úrovni oloupaného grapefruitu.
2. V zápatí musíte ponechat credits "Design by Ajja". ( Buď přímo designově, nebo slovně)
3. V oblíbených stránkách musí zůstat odkaz na "Design made by" ( ajjaown.blog.cz - čili můj blog) popř. "Layout from page" ( www.welay.blog.cz - QL, layoutová centrála)
4. Je vážně přísně zakázáno používat jednotlivé části z laye samostatně nebo lay jinak upravovat..., kdo to udělá, tak zemře velice bolestivou smrtí, budu zatraceně nepříjemná.
5. Ty designy ve finální verzi budou prostě vypadat tak jak mají, nic předělávat nebudete. Já na Vás taky bez dovolení nedělám pokusy.
***
designově- Credits je součástí layoutu.
slovně- Credits musíte sami napsat do zápatí.
P.S. Žádám Vás o to, abyste mi napsali komentář/mail/zprávu autorovi, že jste si layout stáhli, ráda to slyším a určitě se podívám na Váš blog.
Ajja Pensivell

~Co je to layout?

24. prosince 2007 v 14:53 | Ajja
Co to je?
Layout je grafické prolnutí vaší stránky. Vlastní vzhledová položka sladěná s obrázky, vrstvami, písmy a podobně. Co vůbec znamená pojem layout? Layout- zkráceně lay, pochází ze stejnojmenného anglického slova znamenajícího "rozvržení" / "nákres". Je tedy rozvržením stránky, udržuje její logickou organizaci nejen pro počítač, ale hlavně pro uživatele, který vnímá jednotlivé části stránky jako logické celky (například logo, navigační menu vlastní obsah, zápatí a další). Určitě je Vám nepříjemné, když máte "vršek stránky" tyrkysově modrý, barvu stránky černou, motto bílé, zápatí červené... bez jakéhokoliv přechodu. Každý tento celek by totiž měl mít svou stálou pozici (plynulou), aby jej mohl uživatel rychle a bez problémů najít očima, kdykoli to potřebuje. Úkolem webdesignéra je co nejlépe prvky na stránce rozmístit. Nejlíp tak, aby nám barvy plynule přecházely, krášlily se a podobně. Úžasná věc s layouty je ta, že jeho obsah je naprosto neomezený. Váš layout může být filmový, fantasy, knižní... to už je na vlastním domluvení s webdesignérem. Vymoženosti dnešní doby tedy dávají příležitost, aby každý mohl mít "sladěnou stránku".
Grafické- Grafickou technikou myslíme způsob kterým umělec dosáhne rozmnožitelnosti díla na stanovený náklad. Tedy umělecký projev.
Vrstvy- Layouty jsou tvořeny jednotlivými vrstvami.
Přechod- Je místo v layoutu, kde jedna barva přechází do druhé, aniž by dráždila oči.
Webdesignér- Člověk, který se Vám stará o design ( layout, písmo, nastavení...) stránky.
Program ve kterém se laye dělají
1, Nejrozšířenějším celografickým programem je Adobe Photoshop ( bitmapový grafický editor pro tvorbu a úpravy bitmapové grafiky) vytvořený firmou Adobe Systems. Světový standard pro editaci bitmapový obrázků v nejvyšší kvalitě. Oceníte jej nejen při úpravě fotografií, ale také při tvorbě zcela nových obrázků. Adobe Photoshop je také ideální pro tvorbu webové grafiky, dokáže rozřezat obrázek a exportovat do HTML, ...Z vlastní zkušenosti vím, že je to nejlepší program pro dělání layoutů, úpravu obrázků, styly, písma... na světe. Ovšem není pravidlem, že se laye musí dělat v PS.
-Photoshop není na internetu volně ke stažení, i když je jeho několikerá podoba na stahuj.cz, je to třicetidenní verze a pokud chcete opravdový Photoshop, musíte si jej koupit.
2, Dalším oblíbeným editorem je PhotoFiltre studio. PhotoFiltre je kompletní editovací program pro fotografie. Jeho hlavní výhodou je cenová dostupnost a obrovská Spousta funkcí a možností, které budete jen těžko hledat u některých jiných programů.
3, Flash Player, Gimp, IrfanView, apod. ( veškeré informace o jednotlivých editorech na stahuj.cz)
PS- zkratka photoshopu.
volně- jednoduše bezplatně.

Co se používá při tvorbě layoutu?
Brushe- Brush alias štětec zastává v layi velkou část procent.
Textury- Podklad / překlad layoutu.
Ajja Pensivell

novej lej..

10. prosince 2007 v 22:56 ►NEWS
Nu... co říct?
Donutili mě k tomu tak to maj mít, že? :D
a jinak.. mám moc práce takže v nejbližších měsících odmě nic nečekejte )možná překvapím..)
díky
ren

Layout č.25

1. prosince 2007 v 18:20 | Ajja Padfoot´s |  Sekce: Ajja Pensivell
Darmoděj
Tento lay nejspíš znáte ode mě, protože jsem ho tam teď nějakou dobu měla:)) Těžko se mi s ním loučilo, protože jsem si na něj tak nějak zvykla, byl mimořádně teploučký a miloučký.)) Barevné smíšení se mi nakonec líbilo, a ikdyž to nebyl žádný mimořádně hezký layout, měla jsme ho, jako hystoricky můj první layout- ráda.
Držím mu tedy teď minutu ticha, pro jeho slávu (v mých očích) ...raz....dva....tři....
Víte, já už potřebovala změnu:)) Teď mám u sebe miláčka Siria, takže toho si užiju:))
...eeh. Mám vás ráda.

>>>NÁHLED<<<
Ajja